Zdrowy, nauralny i smaczny ser!

Zdrowy, nauralny i smaczny ser!

Gorgonzola IGOR posiada ważne właściwości organoleptyczne, co czyni go idealnym składnikiem zrównoważonego posiłku. Nadaje się również dla osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe, takie jak laktozy czy glutenu, jest tez cennym sojusznikiem sportowców i wpływa na dobre samopoczucie fizyczne osób dorosłych i dzieci.

Gorgonzola IGOR, nie tylko smaczna...

Naturalne bogactwo witamin

Gorgonzola Igor jest nie tylko smaczna lecz jest także naturalnym źródłem witamin niezbędnych dla naszego zdrowia. Jednym kęsem dostarczycie waszemu organizmowi pokład witaminy A, istotny dla zdrowych kości i mięśni, a takze witamin: B1, B3, B6, B9 i B12. Obecne są rownież w dużej ilości witaminy D2 oraz E i K1.
Czy nadal uważasz, że to jest tylko obżarstwo?

Zielone światło dla diabetyków

Nawet jeżeli sery ogólnie zawierają gluten, w przeszłości Gorgonzola przygotowywana była z pleśni hodowanej na pieczywie, skąd pewna ilość glutenu mogła wnikać do serów. Igor Gorgonzola zapewnia natomiast produkt bezglutenowy dla diabetyków, jak Penicillium roqueforti, z którego pomocą jest on wytwarzany, wywodzący się z surowców wolnych od glutenu. Można się nim dzielić ze wszystkimi.

Ser bez laktozy o wysokiej strawności

W trakcie unikalnego i złożonego procesu produkcyjnego Gorgonzola przechodzi przez trzy etapy fermentacji, dzięki obecności mikroorganizmów charakterystycznych dla tego sera (ciepłolubnych bakterii kwasu mlekowego, pleśni Penicillium rocqueforti i drożdży Saccharomyces), które oprócz uwydajnienia smaku i zapachu sera, uwalniają go prawie całkowicie od laktozy. Z tego powodu, ser Gorgonzola jest prawie całkowicie wolny od laktozy (obecność mniej niż 0,01%), a więc jest bardzo wysoce trawiony, nawet przez osoby z nietolerancją.

Duża pomoc dla tych, którzy biorą antybiotyki

Obecnie wiadomo, że branie antybiotyków powoduje zaburzenia równowagi flory jelitowej. Wiadomo również, że spożywanie sfermentowanych serów, zwłaszcza serów pleśniowych takich jak Gorgonzola przywraca prawidłową florę bakteryjną układu pokarmowego. Skorzystaj z okazji, aby wrócić do formy ze smakiem.

Idealna przystawka do kolacji

Nie każdy wie, że Gorgonzola Igor jest bogata w kwasy lotne i związki która stymulują wydzielanie kwasu żołądkowego, co oznacza, że Gorgonzola Igor jest doskonałą przystawką, ponieważ zachwyca podniebienie przed głównym daniem, bez obciążenia i zmniejszenia apetytu. Dobry pretekst, aby cieszyć się nim przed każdym posiłkiem!

Wartości odżywcze

ENERGIA 325 kcal
TŁUSZCZE 27 g
KWASY TŁUSZCZOWE NASYCONE 19,4 g
WAPNO 432 mg
WĘGLOWODANY 0,9 g
PROTEINY 19,5 g
FOSFOR 374 mg
WLÓKNA < 0,5 g
WITAMINY A, b1, b2, b6, b12, e, pp
SÓL 1,81 g
valori nutrizionali Gorgonzola IGOR

Słowo od Dietetyka

ERASMO NEVIANI

Profesor Mikrobiologii Przemysłowej i Żywności, Współpracownik naukowy Konsorcjum ochrony - sera „Gorgonzola”

Gorgonzola jest produktem bogatym w jakość!

Oglądaj żywieniowe video-porady profesora Erasmo Neviani i odkryj je wszytkie.
PRIVACY POLICY | COOKIE POLICY | Whistleblowing

Intermedia Agenzia di Comunicazione