IGOR Gorgonzola Novara - Il Gruppo IGOR Gorgonzola Novara - Il Gruppo
Mappa e siti del Gruppo Igor Gorgonzola Mappa e siti del Gruppo Igor Gorgonzola

Zespół IGORa

Zespół IGOR Gorgonzolaa zawsze był przekonany o znaczeniu know-how w rzemiośle, broniąc oraz dumnie przekazując wartości przyszłym pokoleniom.

Z tego powodu, w ramach rozbudowy, firma zdecydowała się powiązać swoją nazwę z serowarstwem silnie zakorzenionym lokalnie, charakteryzujacym sie bogatym doświadczeniem w produkcji rzemieślniczej gorgonzoli.

IGOR wraz z przejęciem firm: Clin, PAL, Ballarini i SI INVERNIZZI, postanowił skupić się na segmencie “premium a w szczególności na "Gran Riserva Leonardi", który jest ręcznie wytwarzany oraz podlega bardzo starannej i wyrafinowanej selekcji.
Pal - Caseificio in Valsesia

Pal - Caseificio in Valsesia

PAL Pal - Caseificio in Valsesia

Serowarnia Pal powstała w 1933 roku w Prato Sesia (NO), w jednej z najzieleńszych włoskich dolin znajdującej sie w rejonie Valsesia.

W 2014 roku IGOR zakupił zabytkową serowarnię Franco Paltrinieri, która od zawsze produkowała najwyższej jakości Gorgonzolę: celem IGORa jest dostarczanie klientom i konsumentom "Gran Riserva Leonardi", szczytowego wyrobu w całej gamie produkowanej gorgonzoli.

Również dziś w Serowni Pal na poszczególnych etapach odbywa się ręczna produkcja: każda forma jest wyjątkowa i niepowtarzalna, bo wewnątrz smaku kryje się historia i tradycja. Historia, która pochodzi z pachnących pastwisk, gdzie czas dojrzewania sera płynie wraz z wolnym biegiem rzeki Sesia u podnóży Monte Rosa. Obecna dzienna produkcja to około 300 form Gorgonzoli Gran Reserva DOP, dumy zespołu Igora.
Clin - Cooperativa agricola produttori Latte Indenne Novara

Clin - Cooperativa agricola produttori Latte Indenne Novara

CLIN Clin - Cooperativa agricola produttori Latte Indenne Novara

CLIN oznacza “Rolniczą Spółdzielnię Producentów Mleka”, spółka ta powstała w 1967 roku w Novarze. Jej podstawowym zadaniem było dostarczanie mleka członkom Spółdzielni. W następstwie otworzenia serowni w Casalino, CLIN rozpoczął produkcję gorgonzoli.

Otwartość na rynki zagraniczne spowodowała, że CLIN kilka lat po powstaniu, stał się jedną z pierwszych firm, które rozwijają produkcję gorgonzoli piccante przeznaczonej na eksport, głównie do Wielkiej Brytanii i USA. Dobrze prosperujący projekt, dzięki identyfikowalności gospodartw począwszy od produkcji mleka po jakość produktów i rzemiosła serowniczego: czynniki o kluczowym znaczeniu, które uczyniły Clin nowoczesna serownią.

Dziś codziennie produkuje się tu około 800 rodzajów Gorgonzola Dolce oraz Piccante DOP, zgodnie z wysokimi standardami jakości i bezpieczeństwa. CLIN wchodzi w skład IGORa będąc pod jego 100% kontrolą – zachowany został zespół pracowników pod tym samym kierownictwem.
Ballarini SpA

Cella stagionaturaBallarini SpA

BALLARINI Ballarini SpA

Ballarini SpA, założona w 1954 roku przez Gianni Ballarini, specjalizuje się w sezonowaniu i pakowaniu gorgonzoli DOP z pierwotnym nastawieniem na eksport. Dzięki innowacyjnym opakowaniom, firmie udało się skutecznie przeniknąć na rynki zagraniczne; Dziś Gorgonzola Ballarini podbiła główne rynki światowe, wyróżniając się doskonałym smakiem.

Umiejtność i mistrzostwo w procesie sezonowania nadały gorgonzoli status produktu o bardzo wysokiej jakości, potwierdzony i pożądany przez wielu światowych dystrybutorów.

Firma, po restrukturyzacji która odbyła sie w latach 2003-2005, została przejęta przez Grupę Igora w 2006 roku. Wybór ten był zdecydowaie poparty przez rodzinę Leonardi, w celu zwiększenia swojej obecności na rynkach światowych, przy jednoczesnym poszanowaniu jakości i tradycji.
PRIVACY POLICY | COOKIE POLICY | Whistleblowing

Intermedia Agenzia di Comunicazione