IGOR Gorgonzola Novara - l'Azienda
NOWOśCI
slideshow news igor
09/09/2016

Rząd Włoski podpisał porozumienie z Alibabą

Ministerstwo Rolnictwa Żywności i Gospodarki Leśnej informuje, że w dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie pomiedzy Rządem Włoskim a Alibabą w celu promowania wspaniałych wyrobów rolno-spożywczych w naszym kraju oraz aby walczyz producją fałszywego parmezanu czy prosecco. Umowa, która pozwoli włoskim producentom zaspokoi rosnący popyt na Made in Italy na rynku chińskim który liczy ponad 430 milionów konsumentów. Działania rozpoczęły sie w tym roku na Vinitaly a zakonczyły sie wizytą Premiera Renzi w siedzibie Alibaby.
"Umowy z Alibaba - mówi minister Maurizio Martina - Stanowią konkretny krok w naszej strategii wspierania żywności “Made in Italy” w świecie, wykorzystując również innowacyjne formuły w celu ochrony i promowania jakości produktów. Jesteśmy w stanie zapewnić naszym oznaczeniom geograficznym produktów bardzo wysoki poziom ochrony na rynkach chińskich. Podstawowym rezultatem jest to, że siedzibę WTO prowadzimy od dziesięcioleci, natomiast sieć w internecie byliśmy w stanie zbudować w ciągu kilku miesięcy i osiagna wyjątkowe rezultaty. W zakresie promocji zaangażowaliśmy się na Vinitaly jako eksperci w dziedzinie wina w dniu 9 września i nadal to podtrzymujemy: rynek chiński oferuje możliwości, które należy wykorzystać natychmiast ".

UMOWA
Ochrona produktu
Z punktu widzenia ochrony produktu Włochy są jedynym krajem na świecie, który gwarantuje D.O.P oraz I.G. P taką samą ochronę przed fałszywymi produktami , które mają markę handlową na platformie e-commerce. Sojusz z Alibabą w celu zwalczania podróbek rozpoczął sie w ubiegłym roku, a liczby są imponujące: uniemożliwił miesięczną sprzedaż 99 tysięcy ton fałszego parmezanu, 10 razy więcej niż w oryginalnej produkcji lub 13 mln butelek Prosecco, które nie pochodzą z Veneto. Tą umową zostanie również objęta platforma B2B, dostępna jedynie dla firm, oraz ta B2C,która zapewni 430 milionom użytkowników sieci internetowej Alibaby, że będą kupować prawdziwe “Made in Italy”. Aby wykryć fałszywki Ministerstwo Rolnictwa powołało grupę zadaniową wewnątrz Inspektoratu Generalnego ds. Oszustw, która to codziennie wyszukuje podróbki i raportuje te znalezione do Alibaby. W ciągu trzech dni falszywe reklamy są usuwane, a sprzedawcy dostają informacje na temat włoskich oznaczeń geograficznych produktów. Dzięki nowej umowie Alibaba jest również zaangażowany w promowanie szybkiej edukacji sprzedawców i konsumentów w tematyce znaczenia oznaczeń geograficznych żywności.

PROMOCJA
Nie tylko ochrona, ale również promocja. Włochy inwestują w celu propagowania swoich kulinarnych specjałow na rynku chińskim. Wszystko rozpoczyna się 9 września, w dniu w którym na Alibaba królowało wino. To szczególne wydarzenie miało swoją światową prapremierę na ubiegłym Vinitaly i zostało poprowadzone przez Jack Ma, założyciela Alibaby. Od tego momentu ilość włoskich firm winiarskich na platformie wzrosła z 2 do 50, sprzedacjac około 500 etykiet. W dzień z winem w roli głównej, odbędzie się duża akcja reklamowa poprowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego oraz ICE, skupiona głównie na grupie docelowej jaką są konsumenci, Alibaby. Działanie ma być wzmocnione w najbliższych tygodniach dzięki włączeniu Chin w cel strategiczny dla inwestycji nadzwyczajnego planu internacjonalizacji ,aby towarzyszyć przedsiębiorstwom włoskim na rynku o bardzo atrakcyjnym potencjale wzrostu. Wystarczy pomyśleć, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2016 roku import wina do Chin wzrosł o 42%, osiągając w sumie 1 mld euro.

PRIVACY POLICY | COOKIE POLICY

Intermedia Agenzia di Comunicazione