NOWOśCI
slideshow news igor
14/10/2014

Igor na światowych szczytach dzięki przyjmującej amerykance Kimbely Hill

Igor Voley na światowych szczytach: Przyjmująca amerykanka Kimbely Hill, doprowadziła Amerykanki do olimpijskiego finału oraz do zwycięstwa mistrzostw świata ( wygrywając 3:1 Chinami w finale w Mediolanie). Zawodniczka została wybrana najlepszą siatkarką mistrzostw świata 2014 oraz otrzymała tytuł najlepszej przyjmującej imprezy. Zawodniczka z Portland, która w lecie związała się z Igorem Volley dwuletnim kontraktem, w dominujący sposób zatryumfowała w finale: zdobywając 20 pkt (61% skuteczności w ataku). Jej punkty pozwoliły USA na zdecydowaną rozgrywkę, kiedy to w czwartym secie Hill znacznie powiększyła przewagę Stanow Zjednoczonych do Chin, aby następnie rzucić na kolana potężnym atakiem i precyzyjnymi piłkami, aby na koniec doprowadzić drużynę Karcha Kiraly'ego do zdobycia pierwszego w historii drużyny Pucharu Świata. Rozgrywki nie zakończyły sie tak pomyślnie dla włoszek: Noemi Signorile i Cristina Chirichella, przegrały w finale z brązowymi medalistkami z Brazylii. Zawodniczki pomimo uplasowania się tuż przed podium odniosły cenny sukces osobisty. Igor Volley Novara niecierpliwie czeka na powrót wszystkich trzech bohaterek tegorocznego Pucharu Świata. Wiele nowych wyzwań czeka na zawodniczki, dzięki Kimberly Hill, po zdobyciu tytułu mistrza świata oraz pozostałych nagród.