IGOR per l'Ambiente
IGOR per l'Ambiente

IGOR dla środowiska

IGOR ze względu na dużą wrażliwość na ochronę środowiska, postanowił wdrożyć politykę zrównoważonego rozwoju.
Z tego względu, zakład podjął decyzję o wyposażeniu w najnowocześniejsze systemy i sprzęt, podejmując szczególne środki w celu zwiększenia wydajności i oszczędności energii, optymalizacji zasobów wodnych oraz zmniejszenie emisji do atmosfery. Obecny system pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i optymalizację odpadów przemysłowych a w drugiej połowie 2016 roku będzie jeszcze bardziej wydajny dzięki elektrociepłowni o właściwościach Green Energy, zapewniając samowystarczalność oraz rozwiązując problem utraty oraz spadku napięcia. Zostanie zainstalowany nowy transformator typu "Green", objęty normą europejską EN 50541-11 wdrożoną z dniem 01/07/15.

Obok elektrociepłowni, powstanie instalacja oczyszczająca, która jest również jedną z najnowocześniejszych: zarządzanie surowcem oraz produktami ubocznymi powoduje zmniejszenie niekorzystnego wpływu na środowisko oraz obniżenie ilości szkodliwych odpadów o bardzo niskiej emisji.

Zasoby naturalne takie jak - Mleko, Woda, Energia, są zawsze traktowane przez IGORA z najwyższą starannością w celu zmniejszenia odpadów oraz wpływu na środowisko naturalne.

IGOR Gorgonzola usa solo latte fresco 100% Italiano
MLEKO
IGOR korzysta wyłącznie ze ŚWIEŻEGO WŁOSKIEGO MLEKA. Z obróbki uzyskuje się 80% serwatki, która jest zagęszczona dzięki odwróconej osmozie. Oprócz zmniejszenia ilości odpadów, uzyskuje się w ten sposób znaczną redukcję (do 5 razy) ciężarówek używanych do transportu.

IGOR Gorgonzola evita gli sprechi d’acqua
WODA
Wykorzystanie wody w fabryce odbywa się za pomocą sterowników PLC z użyciem ustawień czasowych: wybór, który pozwala uniknąć odpadów nie przeznaczonych do procesu cleaning. W rankingu średniego europejskiego zużycia wody w produkcji przemysłowej, IGOR szczyci się tytułem jednej z najbardziej wydajnych fabryk. (źródło: Francuski magazyn "Process").

IGOR Gorgonzola usa energia verde
ENERGIA
IGOR wykorzystuje zieloną energie. Jest w związku z tym członkiem Konsorcjum San Giulio przy Stowarzyszeniu Przemysłowców w Novarze, które to od 2010 roku kupuje wyłącznie energię z oznaczeniem "green" wydając corocznie podlegającym mu przedsiębiorstwom, świadectwo "Zero emission electricity" celem oficjalnego poświadczenia jak ważny jest to aspekt.
PRIVACY POLICY | COOKIE POLICY

Intermedia Agenzia di Comunicazione